Başkanın Mesajı

Yeşilay 100 yaşında!

1920 yılının zorlu zamanlarında, gelecekteki tehlikeyi öngören vatanseverlerimizin bağımlılıkla mücadele etmek için kurduğu Yeşilayımız artık 100 yaşında! Kuruluşumuzun ikinci yüzyılına girerken bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde öncü rol oynayan bir Yeşilay olma hedefine hızla ilerliyoruz. 117 şubemiz, 70 Ülke Yeşilayımız, binlerce gönüllümüz ile bağımlılıklara karşı yürekten, samimiyetle, profesyonelce, bilimsel metotlarla mücadele ediyoruz.

Gençliğimizi, geleceğimizi bağımlılık gibi bir tehlikeden korumak, her çocuğu kendi evladımız bilerek, onlara bağımlılıklar dokunmadan önce dokunmayı hedef kılarak, geçmişin birikimi ve deneyimlerinden faydalanarak yolumuzu çiziyor, çalışmalarımızı toplumun en kılcal damarlarından uluslararası arenaya kadar ulaştırmak için çabalıyoruz.

 

Yeşilaycı olmak için çok önemli nedenlerimiz var. Çünkü sevdiklerimizle yaşayacağımız güzel günler var. Sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürme hayalimiz var. Bağımlılıktan korumamız gereken insanlığımız, ülkemiz var…

 

Bu yıl ki Yeşilay Haftası’nda yüzbinlerce gönüllümüzle yine meydanlardayız. Yeşilay Dünyası’nı kurduğumuz meydan etkinliklerimiz, çocuk aktivitelerimiz, atölyelerimiz, sergilerimiz, söyleşilerimiz, seminerlerimiz, bilgi yarışmalarımız ile dolu dolu ve coşkuyla kutlayacağız.

 

Yeşilayımızın 100. yaşını kutladığımız bu ayda Yeşilay’a bugüne kadar emek vermiş, ahirete irtihal eden tüm büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olanlara hayırlı uzun ömürler diliyorum. Siz Yeşilay dostlarımıza da bu vesileyle desteklerden ötürü yürek dolusu teşekkür ediyorum. Bağımlılıklarla mücadele için “Nice Sağlıklı Nesillere” diyen tüm gönüllülerimizle yarınlara daha kararlı ve umutla bakıyoruz.

 

Prof. Dr. Mücahit Öztürk

Yeşilay Genel Başkanı

Üsküdar Meydanı – Yeşilay Dünyası

1-7 Mart 2020 / 10.00 – 19.00