Türkiye’nin dört bir yanında pedallar sağlıklı yaşam için dönecek!

  • 5 Mart 2017

Yeşilay, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan Yeşilay Haftası’nda tüm Türkiye’yi sağlık için pedal çevirmeye davet ediyor. Birbirinden renkli etkinliklerin düzenleneceği hafta boyunca çocuk, genç, yaşlı demeden herkes hem bilgilenecek, hem de doyasıya eğlenecek.

Bir asra yakın zamandır toplumun bağımlılıklarla ilgili farkındalığını artırmak amacıyla önleyici ve rehabilite edici, halk sağlığı ve savunuculuk çalışmalarını yürüten Yeşilay, 1-7 Mart tarihlerinde kutlanacak Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında binlerce kişinin katılımıyla bisiklet turu düzenleyecek.

Türkiye’nin 27 ilinde 5 Mart’ta eş zamanlı olarak saat 10.30’da start alacak bisiklet turuna isteyen herkes herhangi bir ücret ödemeden katılabilecek. Bisiklet turunda ayrıca çekilişle bisiklet de hediye edilecek.

Yeşilay Haftası, bu yıl da kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla birbirinden ilginç pek çok etkinliğe sahne olacak. Yeşilay’ın 97. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta boyunca etkinlik çadırlarıyla meydanlarda çeşitli aktiviteler yapılacak, ünlü isimlerin katılımıyla halka açık sohbetler düzenlenecek. İş, spor, sanat ve medyadan isimlerin “En Yeşilaycı” ödülüyle ödüllendirileceği Zümrüdüanka Ödül Töreni ise 3 Mart Cuma günü gerçekleştirilecek.